T.O. Samota II Litoradlice

Oblast
Střední Čechy - Západ

Historie T.O.Samoty II sahá až do druhé poloviny 80. let minulého století. V té době se na letním táboře v Litoradlicích u dostavované Hněvkovické přehradní nádrže - který se zde konal již od 70. let - setkali Zdeněk Kopřiva, Fanda Nodl, Iveta a Martin Kokrdovi  a někteří další, tehdy ještě děti. Tábor tehdy pořádal pionýrský oddíl Skaláci při ZŠ Loděnice.

Po roce ´89 vzniká T.O.Samota, která se pod hlavičkou obnovené ČTU stává pořadatelem tábora. V polovině 90. let se po neshodách, které se týkaly programové skladby, personálního obsazení a v neposlední řadě i hospodaření tábora, přešla část členů T.O.Samota do organizace Československý zálesák a začala provozovat 2.běh. Po roce 2000 se pak, již s názvem T.O.Samota II, vrátila do lůna ČTU, kde setrvává dodnes. Náplní tábora je, kromě celotáborové hry, oddílových soutěží, základních táborových dovedností,  i vodácký výcvik.

Každoročně pořádáme tábor až pro 80 dětí, nohejbalový turnaj Memoriál Dušana Kozlíka (na památku našeho tragicky zesnulého člena) a spolupořádáme hudební festival Litoradlické slunobraní.  

50.030172, 14.30571