T.K. Bubo-bubo, Andromeda České Budějovice

Oblast
Jihočeská oblast

Oddíl Andromeda oslavil v roce 2019 půlkulaté výročí 25-ti let „NOVOVĚKU“. Původní oddíl vznikl před více než třiceti lety. Od počátku svého znovuzrození je oddíl pevně spjatý se základnou TK Bubo Bubo na Rachačkách, jehož vedoucí byli a jsou členové „Bubáků“.  Vedoucí začali na Rachačky jezdit pod vedením Jany Kvasničkové jako pionýři a po roce 1990 se celá skupina se základnou stali členy ČTU.

Do oddílu Andromeda byli přijímáni členové od prvních tříd, hodně členů vždy přibylo po letním táboře. Z některých členů, kteří jezdili od malička se po 25-ti letech stali vedoucí a jejich děti se účastní výprav a táborů. Oddíl se pravidelně scházel v týdnu nejdřív v klubovně na místě dnešního Kauflandu v Budějovicích a později v chatě u koní v centru Arpida, jednou do měsíce vyráží do přírody buď na svoji „domovskou“ základnu Rachačky nebo na základny jiných oddílů. O letních prázdninách pořádá oddíl 14-ti denní tábor na Rachačkách, kde oddílové děti doplní jejich kamarádi.

Postupem času se pravidelné schůzky v týdnu zrušili, protože většina dětí měla více zájmů, ale víkendových výprav se účastníme v hojném počtu. Nejoblíbenější výpravy jsou vícedenní, třeba po Vánočních svátcích nebo na Velikonoce, kdy čas trávíme nejen v přírodě, ale navštívíme třeba i tradiční pouť na Dobré Vodě u Českých Budějovic. Na výpravách se učíme tábornické dovednosti, poznávat přírodu a to vše formou her. Mezi oblíbené základny, mimo naší domovské, patří Třebíčko a samozřejmě Slunečná paseka.
Na Rachačkách v době znovuobrození oddílu Andromeda působilo, či vzniklo několik dalších oddílů, Kondoři z Rachaček, Vlci, Žáby, Amazonky, Čtyřlístek, z nichž některé pracují s dětmi dodnes.

Andromeda se Čtyřlístkem a Žáby s Vlky pořádali společně tábory do té doby, než se jejich členská základna rozrostla natolik, že by jim dohromady byla Rachačka malá. Z oddílu Kondorů z Rachaček se postupně stali členové Andromedy.
Všichni původní i současní členové oddílu Andromeda včetně kamarádů byli pozváni a sešli se 28.9.2019 na základně TK Bubo Bubo, potkali se na celý víkend generace současných členů s těmi, kteří byli u znovuzrození. Večer byl zakončen slavnostním ohněm. Celý víkend byl v přátelském a kamarádském duchu, ke kterému se snažíme vést všechny členy oddílu Andromeda. Více informací získáte na webu andromeda-cb.cz včetně kontaktů.

48.974299217873, 14.458846824498