T. K. Foxis Brno

URL oddílu
Oblast
Jižní Morava

Klub Foxis je mladá skupina tělem i duší. Oficiální založení klubu proběhlo v lednu 2023 jako samostatný tábornický klub pod Českou tábornickou unií.
Každý člen do klubu přináší jedinečná témata a kus své osobitosti. Naši rozmanitost se snažíme předávat dál a dětem z ní dávat cokoliv, co se jim samotným zalíbí – nakonec i každé dítě je originál a má jiné zájmy a preference. Při práci s dětmi se snažíme udržet krok s moderní pedagogikou a přitom si zachovat autenticitu táboření a pobytu venku.
Kromě pohody a přirozeného chodu věcí, klademe důraz na samotný vztah s účastníky a na jejich nová přátelství. Vymýšlíme takové doprovodné aktivity, ve kterých si každý může najít to své. A i kdyby ne, je mu k dispozici celá sbírka deskových her nebo Bibliostan, kde si může půjčit knihu jako v knihovně a strávit chvíli v houpací síti četbou.
Tábor nebo jiné aktivity nechceme přežít, chceme si je společně užít a vzájemně se učit. Děláme z “takytáborníků” táborníky, a to je to, co nás naplňuje. Účastník nemusí být ničeho znalý, rádi ho naučíme, co a jak!

49.7035556, 17.682