Poznejte oblasti ČTU: Velké Lucko

Věděli jste, že v České tábornické unii máme 12 oblastí rozesetých po celé České republice? Pojďte je s námi přes léto objevovat!

Oblast Velké Lucko se rozprostírá přes 3 kraje ČR – Karlovarský, Ústecký a Liberecký. V těchto krajích se ve 3 klubech, osadách a oddílech sdružuje na 174 táborníků.

Zajímavostí může být, že se jedná o nejmladší oblast v ČTU, neboť vznikla v roce 1992!

V létě určitě vyrazte objevovat krásy této oblasti. Můžete si prohlédnout proslulý hrad Bezděz nebo hrad Loket, zříceninu hradu Hasištejn, nebo malebný zámek Lamberk, či z pohádek známou Panskou skálu a unikátní rašeliniště Soos, ale i Kamencové jezero ležící u Chomutova

Srdcem samotné tábornické oblasti je tábornická základna Fort Oregáno, kde se pořádají letní i zimní tábory, různé krátkodobé akce, ale také třeba drakiáda, Vánoce v létě nebo Silvestr. 

Mezi zdejší kluby a oddíly se řadí Vlčí smečka v Klášterci nad Ohří, Vodácký klub Š.RUM v Aši, Hunkpapa v Chomutově a Holedeči. Vlčí smečka se zaměřuje na život v přírodě a turistiku a Hunkpapa na indiány. 

V okolí základny Fort Oregáno jsou navíc dvě zříceniny hradu Šumburk neboli Šumná a Lestkov. A v Klášterci je zámek se stálou výstavou porcelánu a rozsáhlý zámecký park.