Tábornický klub Záskalák uspořádal 9. ročník běhu Litní a zámeckým parkem!

V sobotu 29.5. se uskutečnil 9. ročník Běhu Litní a zámeckým parkem - úvodní závod Brdského běžeckého poháru! Hlavním pořadatelem byl tradičně Tábornický klub Záskalák Liteň!

Podívejte se na fotoalba ze závodu v odkazech níže!! Organizátoři nic nepodcenili, dokonce upravili i stupně vítězů tak, aby byla dodržena dostatečná vzdálenost při předávání cen a diplomů!!

Děti, dorostenci, dospělí, účastníci běhu pro zdraví – běžet mohl každý, ať už pro výsledek či jen pro radost!

Dětské běžecké kategorie byly hojně obsazeny v dívčích i chlapeckých skupinách a startovalo se postupně od 10 do 12:30 h. Dokonce i ty nejmenší děti do 3 let, si mohly vyzkoušet krátký běh na 50 m. Za cílovou čárou na ně čekaly dárečky a hračky.

S přívalem deště startoval hlavní závod a mužské kategorie. Poté následoval hlavní závod žen a ani ten nebyl ušetřen kvalitního slejváku.

Hlavní závod na 6760 m měl s počasím prostě smlouvu od extrému do extrému. Start v prudké přeháňce, cíl v ostrém slunci. Volba obutí, loterie jako na závodech F1 v Monze. Krosovky byly asi lepší volba, silničky prostě nedržely stopu.

Vyhlášení vítězů probíhalo s velkým aplausem!

Všichni měli radost na tváři, že se mohou zase účastnit tradičního závodu a otevřít běžeckou závodní sezónu.

Velké poděkování patří Standovi Krtkovi a jeho týmu za přípravu tratě a za získání sponzorů. Týmu 4timing za časomíru, všimli jste si, že výsledky máte i na mobilu on-line?

Akci dále podpořili: Městys Liteň, Hasiči Liteň, Zámek Liteň, JOHNNY SERVIS, itasky.cz a další.

Příští neděli, 6.6. v Cerhovicích, dětské závody, dospělácké závody, nazujeme krosovky a zase poběžíme…