Aktuality

Šablony 2019

Větší podpora neformálního vždělávání! ČTU bude žádat o dotace v rámci tzv. Šablon.

MŠMT otevřelo v rámci Operačního programu Výzkum, vývoj, vzdělávání (EU fondy) výzvu: Zvyšování kvality neformálního vzdělávání. Do této výzvy se mohou přihlásit neziskové organizace pracující s dětmi a mládeží.

https://opvvv.msmt.cz/vyzva/item1028959.htm

Celkový objem přidělený této výzvě je 200 milionů.

První termín podání žádostí byl konec dubna, některé organizaci již podaly a již v prvním termínu byla částka vyčerpána.

MŠMT oznamuje: S ohledem na skutečnost, že objem požadovaných finančních prostředků v žádostech předložených v první uzávěrce překročil alokaci výzvy, informuje ŘO žadatele, že je plánováno navýšení alokace výzvy.

Má smysl do toho jít v dalším termínu, a ten je 31.7.
EDIT 15.7. Termín žádosti se posunuje až na 15.10., takže máme čas přidat další aktivity:-)

Agendu má na starosti místonáčelnice pro vzdělávání Lenka Fialková.

Všechny oblasti a kluby, které mají zájem o účast v programu, prosím kontaktujte přímo Lenku na fialkova.lenka@gmail.com, a to do 16.6.2019! Posunutý termín: 30.08.2019!

ČTU slaví 30. narozeniny

V sobotu 27.1.1990 se v Molákově sále Domu železničářů sešli představitelé táborníků ze všech českých krajů a obnovili činnost ČTU po jejím zrušení v roce 1969.
V pondělí 27.1.2020, přesně 30 let poté, jsou táborníci stále činní a pokračují v tradici našich zakladatelů shrnutou v mottu Příroda, přátelé a mnohem víc.

Pro připomínku skeny z kroniky dochované v hloubi ústředního archivu. Budeme moc rádi,když přispějete podrobnostmi těchto zásadních událostí na  https://vyroci.tabornici.eu/?fbclid=IwAR2e4fJbNSA0myiRuFsUCn-7yvclEC4TpI1o0ZB6mvunqJcMcjwqAmaDS7U 

 

 

 

 

 

 

Pozvánka

Podpisy účastníků první oficiální valné hromady

Kronika ČTU

Milí táborníci, s blížícím se pololetím držíme pěstičky všem školákům i jejich fanouškům z řad rodičů😀
Mezi zkouškovým stresem nezapomeňte na naší Českou tábornickou unii. Letos oslavíme 30 let od jejího znovuzrození, novinky a informace tu: https://vyroci.tabornici.eu/
Součástí oslav bude vydání kroniky mapující těch 30 let naší činnosti, podrobnosti k pročtení na webu výročí!
Stránky kroniky plníme do 15.2.2020, tak neváhejte, čtěte a pište!😃

Zimní běh Litní

Zimní běh Litní a zámeckým parkem je veřejný běžecký závod  pořádaný tábornickým klubem Záskalák Liteň, který se koná každoročně třetí lednovou sobotu v Litni v okrese Beroun.  18. ledna 2020 poběžíme kolem zámeckého parku již po osmé! Těšíme se na všechny závodníky!

více informací tu: https://www.facebook.com/events/550680125491673/

PF 2020

Do nového roku 2020 přejeme vše dobré, modrou oblohu, zelený les, oranžový oheň a spoustu radostných zážitků s dobrými kamarády.

A v letošním 30. narozeninovém roce ať České tábornické unii dál vydrží  příroda, přátelé a mnohem víc 🙂

Do trampského nebe odešel kamarád Miroslav „Kocour“ Mikeš

Do trampského nebe odešel ve věku 70 let jedinečný Miroslav Mikeš, mezi kamarády zvaný Kocour. Jeho skromnost, pokora a hluboké znalosti byly vždy inspirativní. Kdo jste jej měli rádi, vzpomeňte.
Poslední rozloučení s Miroslavem Mikešem bude v pátek 27.9.2019 v 11:00 v obřadní síni v Kolíně – Zálabí.

ODEŠEL KAMARÁD 

… Povstaňte, kamarádi, přestaňte jásat a hrát, odešel nám již navždy náš drahý kamarád….

V roce 1932 složili tuhle vzpomínku na kamaráda Osadníci. V takové chvíli se život každého jakoby zastaví v tichém uvědomění ztráty blízkého člověka. Mnohonásobně to platí i pro každý spolek, partu, osadu. Tak je tomu bohužel v současnosti v České tábornické unii.

ODEŠEL KAMARÁD MIREK MIKEŠ – KOCOUR. 

Byl tím, kdo převzal post náčelníka po nestorech – zakladatelích ČTU, Honzovi Hochmanovi a Vaškovi Vlčkovi a vedl Českou tábornickou unii do nové éry českých dětských a mládežnických organizací. Výchově dětí v přírodě se věnoval již před rokem 1989 a zkušenosti zúročil v prostředí kolínské party kamarádů, která jako Labsko – Sázavská oblast patří k pilířům ČTU. Právě ta jej nominovala na náčelníka s vědomím, že má ČTU co dát. Měl totiž vždy názor a hájil jej, ačkoliv se mnohdy zdál být proti proudu. Plně zařadil ČTU do České rady dětí a mládeže. 

Dokázal vždy prožít všechny naše akce s plným nasazením, radostí s výsledku, ba i s kritickým zhodnocením. Miloval Portu, které do doby, než ho život skřípnul, obětavě sloužil. Se svou kolínskou partou obstaral servis na setkání trampů ke kulatým výročím trampingu na Slunečné pasece v letech 1998 a 2008. V roce 1999 velmi přispěl ke zdaru Mistrovství světa v rýžování zlata na Kocábě v režii ČTU.

Byl chlap s velkým CH a uměl to dát o sobě vědět mnohdy i hlasitým láteřením. Vzápětí se ale rozsvítil do kulata, uvařil kafíčko či něco navíc, co zrovna s láskou ukuchtil. Za tou maskou byl totiž vlídný a pohodový člověk, který uměl pohladit. Byl to velký gentleman.

Díky Kocoure. Nezapomeneme.

Kamarádi z České tábornické unie

Šablony 2019 – jak postupujeme

Ústředí děkuje všem klubům a oblastem, které se ozvaly ohledně zájmu o  vzdělávání prostřednictvím šablon.

Situace se má nyní tak, že MŠMT posunulo termín podání žádosti z 31. července na 15. října. Máme tedy trochu více času vše promyslet a správně spočítat.

Co už jsme pro podání žádosti udělali:

1) založili jsme účet  na portálu MSMT a zaregistrovali naši žádost.

2) Místonáčelnice ČTU Lenka Fialková si zřídila elektronický podpis, který budeme  pro žádost potřebovat

3) Lenka rovněž byla na školení k podání žádosti. Dále studujeme všechny příslušné dokumenty a příručky a konzultujeme s organizacemi, které již žádost podaly.

4) Pravidelně se scházíme, postupně žádost vyplňujeme a zjišťujeme, co všechno budeme ještě potřebovat od vás ohledně zájmu o příslušné šablony.

5) založili jsme nový mail na google – tabornici.ustredi@gmail.com. Ten bude používán na komunikaci ohledně šablon a newsletteru. Pokud chcete ještě doplňovat tabulku ohledně šablon, tak byla přesunuta sem na disk, nový link je zde

https://drive.google.com/file/d/1qgKjz4KvN5zSK6O1CJC6sJqZeze9A2dA/view?usp=sharing

6) 14.9. 2019 se koná NR. Na ní bychom žádost šablon představili a řekli si, co je ještě potřeba zjistit/udělat.  NR se koná v rámci  Setkání v lesích, které pořádá jihočeská oblast. (na základně Rachačka). Ideální by bylo, pokud by se na setkání mohli dostavit nejenom členové NR, ale všichni, kdo jsou za oblasti/kluby zaangažovaní v šablonách, abychom vše mohli probrat osobně.

Krásné léto

Lenka Fialková

místonáčelnice ČTU

Aktuální akce

Nejvyšší rada zasedá první prosincovou  sobotu 7.12.2019 od 10:00 na ústředí ČTU v Praze.

Aktuality na facebooku ČTU a ADAM.cz

Archa 4/2019 k pročtení zde

 

 


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function wp_pagenavi() in /DISK2/www/0677/tabornici.cz/www/wp-content/themes/ctuocs/index.php:45 Stack trace: #0 /DISK2/www/0677/tabornici.cz/www/wp-includes/template-loader.php(77): include() #1 /DISK2/www/0677/tabornici.cz/www/wp-blog-header.php(19): require_once('/DISK2/www/0677...') #2 /DISK2/www/0677/tabornici.cz/www/index.php(17): require('/DISK2/www/0677...') #3 {main} thrown in /DISK2/www/0677/tabornici.cz/www/wp-content/themes/ctuocs/index.php on line 45